Gece Modu

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl 4’üncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri, 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde Moda’da bulunan Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilecek.

Kadıköy Plak Günleri’nin 2016 yılında düzenlenen ilk etkinliğinde Zeki Müren ve Neşet Ertaş, 2017 yılında düzenlenen ikinci etkinliğinde Fikret Kızılok, 2018 yılında ise Müzeyyen Senar’ın 100’üncü yaşını kutlamıştı. Kadıköy Plak Günleri’nin bu yılki onur konuğu analog müziğin önemli temsilcilerinden biri olan Cahit Berkay olacak.

Dev Lotr Testi

PLAKSEVERLER MODA’DA BULUŞUYOR

Kasetten, CD’ye, MP3’ten, dijital müzik platformlarına doğru yol alan müzik endüstrisinin görkemli başlangıcı oldu Taş Plaklar… Müzik formları ve türleri değişse de müzikseverlerin gönlündeki yerini korudu. Kadıköy Belediyesi geçen 3 yılda olduğu gibi bu yıl da İstanbul’un önemli plakçılarını plak severlerle bir araya getiriyor. Plak müdavimlerinin buluşacağı Kadıköy Plak Günleri’nde plak stantlarının yanı sıra plakla ilgili söyleşiler, imza günü ve konserler olacak.

Cahit Berkay, 8 Eylül Pazar saat 18.00’de “Cahit Berkay ile Analog Anılar” adlı bir söyleşi gerçekleştirecek. Moğollar grubunun efsane ismi Cahit Berkay analog müzikten dijital müziğe geçiş sürecini, müzik yolcuğunu, anılarını anlatacak.

Türk müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Münir Nurettin Selçuk anısına özel bir etkinlik hazırlandı. 7 Eylül Cumartesi 19.00’da, plaklar ‘Bir tatlı huzur almaya geldik Kalamış’tan’ dizelerinin bestecisi Münir Nurettin Selçuk’un eserleri ile dönecek.

1960-70 ve 80’lerin kadın sanatçılarının plaklarını biriktiren Polonyalı antropolog ve plak koleksiyoneri Kornelia Binicewicz olacak. Kadıköy’de yaşayan Polonyalı Binicewicz, kadın sanatçıların plaklarını çalacak.
Plak Günleri kapsamında geçtiğimiz yıllarda da Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Neşet Ertaş ve Fikret Kızılok anılmıştı.
Dolu dolu geçecek olan etkinliğe yolu düşen herkesin uğramasını tavsiye ediyoruz.

Plak Günleri 2019 Programı

07 Eylül Cumartesi 2019

13:00 Açılış
15:00 Radyo Eksen Söyleşi
Gülşah Güray (Radyo Eksen Yayın Yönetmeni)
Murat Ababs /Dj Mabbas (Zorlu PSM Genel Müdürü)
17:00 Dj Performans /Cünort
19:00 Plaklar Münir Nurettin Selçuk Anısına Dönüyor
20:00 Dj Performans /Ertan Kurt
22:00 Kapanış

08 Eylül Pazar 2019

13:00 Agop Çekmen’den Plak Hikayeleri /Chanson
15:00 Dj Performans / Volkan Judocu
18:00 Onur Konuğumuz “Cahit Berkay ile Analog Anılar”
20:00 Dj Performans / Kornelia Binicewicz “Ladies on records”
22:00 Kapanış

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin