2020’de Dijital Ortamda: 48. İstanbul Müzik Festivali

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın desteklediği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı‘nın (İKSV) düzenlemiş olduğu İstanbul Müzik Festivali’nin 48. si, bu yıl farklı olarak online platformda yapılacak. 18 Eylül ve 5 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanan İstanbul Müzik Festivali’nin bu yılki teması “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” olarak belirlendi.

İstanbul ve Avrupa‘da çeşitli tarihi mekanlarda konser çekimlerinin gerçekleştirileceği bu festivalde fiziksel olarak yapılacak olan konsere de yer verilecek. İstanbul’da kayıt için Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı, Hıdiv Kasrı, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Harbiye Saint Esprit Katedrali, Surp Hovhan Vosgeperan Ermeni Katolik Kilisesi, Süreyya Operası gibi şehrin tarihi mekanları tercih edilirken; Avrupa’da Belçika, Almanya, Avusturya ve Hollanda’nın çeşitli şehirlerinde, Perchtoldsdorf Şatosu ve Stavelot Manastırı gibi tarihi mekânlarda yapılması uygun bulundu.

19 Ağustos 2020 Çarşamba günü Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda fiziksel olarak müziksever seyircileriyle buluşacak. Fakat Covid-19 önlemleri sebebiyle sınırlı sayıda seyirci kabul edilerek konser gerçekleştirilecek.

48. İstanbul Müzik Festivali dahilinde Bilkent Senfoni Orkestrası, Thomas Hampson, Borusan Quartet, Wiener Akademie, Gökhan Aybulus, Kheops Ensemble, Bülent Evcil, Philharmonix, Ezgi Karakaya, Beethoven Trio Berlin, Semplice Quartet, Derya Türkan ve Yurdal Tokcan gibi topluluk ve solistlerin kayıtlarının da bulunmasıyla, festivalin ilgiyle takip edileceği tahmin ediliyor.


- Advertisement -

Kaynak: www.artfulliving.com.tr

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

57. Altın Portakal Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 57. Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın...